top of page
חיפוש
  • תמונת הסופר/תosidaniel2001

המדריך למשמעות וסמליות של פרחי הוורדים
הוורד הוכיח כבר שהוא אחד המתנות המרשימות, הפופולריות והמתגמלות ביותר שכולם יכולים לקבל. בין אם אתם מפליאים אדם אהוב עם מחווה רומנטית ליום האהבה או מעניקים זר ורדים נצחי וקלאסי ליום האם, ראש השנה, יום הולדת, או כמחווה תודה, הפריחה המהממת הזו מתנשאת באמת מעל לכל האחרים. אם אתם מחפשים קצת השראה פרחונית, אנחנו כאן כדי לעזור.


במאמר זה נדריך אתכם בכל מה שצריך לדעת על משמעות וסמליות של פרחי ורדים, מקורם ומשמעותם התרבותית ברחבי העולם, הסוגים השונים והפופולאריים ביותר של פרחי ורדים, אירועי המתנה הטובים ביותר לפרחי ורדים.הוורד
וורד הוא סוג רחב של צמחים פורחים. כתוצאה מכך, הפרחים משתנים בהתאם למין או לסוג. למשל, וורדים פראיים כוללים בדרך כלל חמישה עלי כותרת, ואילו אלה בקטגוריות ורדים גן ישנים וורדים מודרניים כוללים לעתים קרובות מספר עלי כותרת. פרטים נוספים על ורדים מסוג זה בהמשך.


גודלם של פרחי הוורד נע בין צורות מיניאטוריות, שרוחבות כ -1.25 ס"מ (0.5 אינץ ') לסוגים היברידיים בקוטר של 17.5 ס"מ לפחות (6.8 אינץ').

סוגי פרחי ורדים


עם למעלה מ -300 מינים מוכרים של וורדים ואלפי כלאיים זמינים של ורדים, תוכלו למצוא אותם בצבעים, צורות וגדלים שונים. למרות שהשושלת הרחבה שלהם יכולה להיות מאתגרת למדי לניתוח, שלוש קטגוריות עיקריות מזהות את הפריחה המפורסמת הללו: ורדים פראיים, ורדים גן ישנים וורדים מודרניים.


וורדים פראיים - הם וורדים המופיעים באופן טבעי ואינם הכלאה. בדרך כלל הם טיפוסים דמויי שיח או טיפוס רב שנתי הדורשים תחזוקה מינימלית. הם פורחים פרחים בודדים ושטוחים אחת לשנה.


וורדי גן ישנים - הם וורדים שהיו קיימים לפני שנת 1867. כלולים בקטגוריה זו ורדי אלבה, ורדים איירשייר, ורדים בורבון, ורדים סין, ורדים מגאליקה, ורדים מוס, ורדים פורטלנד, ורדים רמבלרס, תה ורדים, ועוד. לפרחים אלה ניחוחות חזקים וצורות פריחה יפהפיות. יתר על כן, הם פורחים פעם בשנה בעונת הקיץ.


ורדים מודרניים - הם ורדים שהכלאו לאחר 1867. בניגוד לשושנות מורשת, הם פורחים ברציפות. והכי חשוב, יש להם גודל פרחים גדול יותר וחיי אגרטל ארוכים יותר. עם זאת, הם לא ריחניים וקשוחים כמו ורדי מורשת. כלולים בקטגוריה זו ורדים אנגליים, ורדי פלוריבונדה, ורדי גרנדיפלורה, ורדי תה היברידי, ורדי Rambler, ורדים מיניאטוריים ועוד.היסטוריה של ורדים: מקורם וחשיבותם התרבותיתורדים הם ילידי אסיה, צפון אמריקה, אירופה וצפון מערב אפריקה. הגידול הראשון של צמחים אלה נוצר לפני כ -5,000 שנה בתקופה הרומית. לפני התהילה שלהם כצמחי גן ופרחים חתוכים, הוורדים הוערכו מאוד היום על ריחם, הערכים הרפואיים והטיפוליים שלהם, חגיגות ועיטורים.


בסופו של דבר, לפני כ -5,000 שנה, הגיעו ורדים לסין, שם נפוצה גידול הוורדים. מהר קדימה לסוף המאה ה -18, והוורדים עשו את דרכם מסין לאירופה, שם זינקו הפופולריות שלהם עוד יותר. ברגע שהורדים הגיעו לאירופה, מגדלי הצמחים החלו לפתח כלאיים של ורדים. מכאן ואילך, השאר היסטוריה.


ורדים ורומנטיקה


יש רשימה ארוכה של אגדות ומיתוסים על ורדים לאורך ההיסטוריה. אם נשלב אותם תוכלו להבין מדוע ורדים קשורים כרגע חזק לאהבה וחיבה.


התרבות המערבית, למשל, האמינה בסיפור שהוורד מקורו באפרודיטה, אלת האהבה הרומית. רומאים עשירים נהגו לפנק את גופם על ידי השרייה במים עם עלי ורדים. סיפור אחר מהערבים הקדומים מספר את סיפורו של זמיר שהתאהב בצורה כה עזה בשושנה לבנה שהוא הצמיד אליו את גופה. קוץ מהוורד פילח את ליבו, והפרח הפך לאדום מדמו.


מיתוסים רבים אחרים מסבירים את הקשר של ורדים לרומנטיקה בתקופתנו המודרנית. בסופו של יום, מי לא יתאהב במראה של ורד אדום פורח?משמעות התרבותית של ורד


הפופולריות של פרחים אלה מתורגמת למשמעות תרבותית רחבה ברחבי העולם. באנגליה, למשל, ורדים הם הפרח הלאומי. מספר סיבות תומכות בהכרה זו. אחת הדוגמאות היא מלחמת השושנים בין השנים 1455 עד 1487, בה התחרו לנקסטר ויורק ביניהם על שלטון המדינה. ורדים אדומים וורדים לבנים ייצגו את בית לנקסטר ואת בית יורק, בהתאמה.


השפעתם של ורדים ניכרת גם ביצירותיו של ויליאם שייקספיר. בפרט, המחזה רומיאו ויוליה כלל שורה האומרת, "ורד בכל שם אחר היה מריח כמו מתוק."


אנגליה אינה המדינה היחידה הרואה ורדים כפרח הלאומי שלה. גם ארצות הברית והמלדיבים מכירים בשושנים כסמל הפרחים והפרחים הרשמי שלהם. בנוסף, הונדורס חשבה פעם גם את הוורד כפרח הלאומי שלה. מלכת הפרחים היא גם הפרח הרשמי של חמש מדינות אמריקאיות (איווה, צפון דקוטה, ג'ורג'יה, ניו יורק ואוקלהומה) ומחוז אלברטה בקנדה.


כמו כן, הוורד הוא פרח יום ההולדת לחודש יוני.
bottom of page