top of page
חיפוש
  • תמונת הסופר/תosidaniel2001

ציפור גן עדן

שמות נוספים לציפור גן עדןStrelitzia reginae (שם מדעי)

Crane Flower

סטרליציית המלכה

פרח העגורןמקור הפרחי ציפור גן עדןפרח ציפור גן עדן הוא פרח טרופי המובהק. מקורו בדרום אפריקה, שם הוא מכונה גם פרח העגורן. פרח זה גדל בגנים הבוטניים המלכותיים בקיו שבדרום אפריקה מאז 1773. השם המדעי לציפור גן העדן הוא Strelitzia reginae, אשר נקרא על ידי סר ג'וזף בנקס, שהיה מנהל הגנים המלכותיים. הוא כינה את הסוג, Strelitzia, על שם המלכה שרלוט שהייתה הדוכסית ממקלנבורג-סטרליץ.ציפור גן העדן נחשבת למלכת עולם הצמחים המקורה. רק כאשר העלים המבריקים שלו בצורת בננה מתנשפים אפשר לראות שהצמח הגדול והזקוף הזה מוסיף את כשרונו הטרופי העשיר לחלל החדר שלך. הוא קשוח יחסית ויודע להסתגל לספקטרום רחב מאוד של תנאי אור, משמש ישירה לאור נמוך ועקיף.

אך יפרח תמיד במקום שטוף שמש.


ציפור גן עדן הוא אחד הצמחים הרב שנתיים לגננות ברחבי העולם. הוא פורח במשך תקופות ארוכות עם כתמיו בצבע כתום עז וסגול / כחול בוהק, והוא צמח עציץ אידיאלי ונושא פרחים הנראים כחתוכים.


ציפור גן עדן שורשים ומבנה


עץ ציפור גן העדן כולו ירוק חוץ מהפרח עצמו, חסר גזע, שגדל לגובה של עד מטר וחצי וקוטר של עד 2 מטרים. השורשים של ציפור גן העדן מזכיר אצבעות בשרניות וקוטר של כ-25 מ"מ. העלים נבדלים (מנוגדים ומסודרים כמו מניפה במישור אחד), דמויי בננה עם להב העלה, ולעיתים ניתן להבחין בשוליים אדומים.


גבעול התפרחת גובהו 700 מ"מ עם 4-6 פרחים המופיעים בצורת סירה באורך של כ-200 מ"מ, ומייצרים חומר רירי בעת פריחתם. הפרחים נראים כגביעים בצבע כתום ואילו עלי הכותרת בגוון כחול/סגול.
טיפול ציפור גן עדן


אין דבר יותר מרגש מטיפול ציפור גן עדן חדש ולראות איך האקזוטיות שלו משתלטת על החלל, אך גידול ציפור גן עדן כצמח בית דורש שמש ולא מעט ממנה על מנת לשגשג ולפרוח.


"לדעתנו אור שמש לא מספיק הוא הסיבה העיקרית שציפור גן עדן אינה פורחת במקום מקורה."

מקם את הצמח שלך או את זר הפרחים שלך במיקום שמקבל לפחות שש שעות של שמש ביום, כולל שעות של אור שמש ישיר. עם זאת, אם הסלון שלך מקבל שמש חמה מאוד בצהריים, אור עקיף בתקופה ההיא יעזור לפרח. אם האקלים או פריסת הבית שלך אינם מספקים כל כך הרבה שמש, שקול להוסיף אור מלאכותי.

לאחר שהזרעים נבטו וגדלו מעט לשתילים, חשוב לשתול את השתילים באדמה רטובה אבל לא רטובה מידי ולראות שהם נמצאים במקום שיכולים ליהנות מהשמש.


במידה ואתם לא גרים במקום קר מאוד אנחנו ממליצים לשים את הצמח בחוץ אם אתם גרים במקום קר אתה יכול להעביר את צמח הבית שלך החוצה בקיץ כדי להרוויח שמש. התאימו את הפרח לאור חזק יותר על ידי ביצוע פעולה זה בהדרגה. פשוט הכניסו אותו לפני שמזג האוויר יצטנן לקפוא.


טיפוח צמחי גן העדן משתנה בין עונת הגידול לעונה הרדומה. במהלך עונת הגידול באביב ובקיץ, השקו את ציפור גן עדן שלכם ונסו לשמור על האדמה לחה באופן עקבי. ריסוס מים על העלים זוכה להערכה בחודשים החמים.


דשן עוזר מאוד לגידול ציפור גן עדן בתוך הבית. הוסיפו דשן בחצי כוח כל שבועיים במהלך תקופת הגידול. בתקופה הרדומה, יש להשקות פחות, בערך פעם בחודש, מה שמאפשר ל -5 ס"מ העליונים להתייבש לחלוטין בין השקיה. אין לדשן כלל אלא לרסס מדי פעם כדי לשמור על עלים לחים.

משמעויות פרחי ציפור גן העדן


משמעויות של ציפור גן העדן כוללות שמחה וגן עדן, כמו גם ציפייה והתרגשות. משמעויות אחרות כוללות:

  • ציפור גן העדן מייצגת נאמנות, אהבה והתחשבות - מה שהופך אותה למתנה הרומנטית המושלמת.

  • בהוואי ציפור גן העדן נחשבת כצמח פרא והיא חלק משמעותי בתרבות. בהוואי פירוש השם הוא "גלובוס קטן" ומייצג תִפאֶרֶת.

  • ציפור גן העדן היא הפרח הרשמי ליום נישואין תשיעי.

  • ציפורי גן עדן מייצגות גם בעל מבט טוב על החיים.


ציפור גן עדן מחיר


צרו קשר עכשיו לקבלת הצעת מחיר!
bottom of page